Архів

2012  2010  2009 
січень лютий березень
квітень травень червень
липень серпень вересень
жовтень листопад грудень

Підписатися на розсилку


Новини

20 жовтня 2009

Cуд відмовився від валютних кредитів

Господарський суд Донецької області ухвалив безпрецедентне рішення, яке дозволяє позичальнику не погашати кредити, отримані в іноземній валюті.

Компанія "Готель "Централь" домоглася в суді визнання недійсним кредитного договору із ВТБ Банком на суму 18,8 млн. дол.

У розпорядженні видання виявилася копія рішення Господарського суду Донецької області, яким суд визнав недійсним договір видачі валютного кредиту та договір застав за ним.

Як випливає з документа, донецька філія ВТБ Банку в червні 2007 року вирішила видати мультивалютну кредитну лінію ТОВ "Готель" Централь" на 13 млн. дол. до червня 2013 року.

У грудні 2007 року лінія була збільшена до 19,4 млн. дол. з можливістю отримання позик у доларах США, гривнях та російських рублях.

У рамках договору готель "Централь" отримав від банку на будівництво офісного центру 18,833 млн. дол. і 2,864 млн. грн., заклавши нерухомість площею 7289,8 кв. м.

Суд задовольнив позов ТОВ про визнання недійсними договорів, грунтуючись на тому, що "єдиним законним засобом платежу, який застосовується на території України, є гривня", а "в іноземній валюті можуть визначатися ціни у зовнішньоекономічних договорах".

Суд вирішив, що при укладанні валютного договору обидві сторони зобов'язані були отримати індивідуальну валютну ліцензію НБУ. При цьому суд не взяв до уваги наявність у ВТБ Банку генеральної валютної ліцензії.

"Отримання індивідуальної ліцензії є необхідною умовою для правомірності видачі та отримання кредиту незалежно від суми коштів, які надаються банком, та строку їх повернення позичальником", - говориться в рішенні суду.

Оплату держмита та інформаційні витрати суд поділив порівну між позичальником і кредитором.

Але готель "Централь" не погодився сплачувати 54,25 грн. і подав апеляцію на цю частину рішення. У ході засідання Донецького апеляційного господарського суду 14 вересня ВТБ Банк безуспішно намагався домогтися скасування рішення попередньої інстанції.

Юристи здивовані прийнятим такого рішення. "Банк має генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, а тому мав право видавати валютні кредити", - упевнений партнер юридичної фірми "Василь Кисіль і партнери" Денис Лисенко.

Експерти не сумніваються, що ці рішення судів спонукаютимуть інших позичальників домагатися аналогічних рішень.

Джерело: ЕКОНОМІЧНА ПРАВДА


25 травня 2012

Парламент принял закон, упрощающий жизнь налогоплательщикам

Парламентом принят закон, который упрощает процедуры взятия на учет налогоплательщиков, улучшает администрирование налогов и сборов, завершает...
13 квітня 2012

Подписан закон, расширяющий возможности обжалования гражданских дел

Кодекс дополнен еще одним основанием для пересмотра решения, определения суда или судебного приказа по вновь открывшимся обстоятельствам.
12 квітня 2012

Кабмин упростит госрегистрацию прав на недвижимость

Правительство намерено нормализировать работу рынка недвижимости и улучшить имидж Украины и ее инвестиционную привлекательность
2 квітня 2012

Кабмин сократит перечень документов, которые нужно заверять нотариально

Решение о сокращении перечня документов правительство намерено принять 2 апреля.

Есть вопрос, пишите сейчас

Ваше ім'я:
Електронна пошта:
Тема повідомлення:
* Повідомлення:
Що Ви бачите на картинці?:
* поля, обов'язкові до заповнення