Архів

2012  2010  2009 
січень лютий березень
квітень травень червень
липень серпень вересень
жовтень листопад грудень

Підписатися на розсилку


Новини

15 жовтня 2009

Мін'юст: Уряд виносить на широке громадське обговорення новий проект Кримінально-процесуального кодексу

Уряд на своєму засіданні розглянув проект Кримінально-процесуального кодексу та ухвалив рішення винести його на публічне обговорення. Про це повідомив на брифінгу Міністр юстиції Микола Оніщук.

«У зв’язку з цим дані відповідні доручення, щоб цей документ був розміщений на сайті Міністерства, були використані необхідні ресурси для його широкого публікування з метою обговорення правозахисними організаціями, науковцями, парламентарями, якщо вони проявлять до цього інтерес, учбовими та правоохоронними органами, тобто усіма прошарками нашого суспільства, зважаючи на надзвичайно важливу його роль», - наголосив Микола Оніщук.

Міністр також зауважив, що даний нормативний документ після набуття чинності стане другим за важливістю документом після Конституції щодо захисту прав і свобод людини. «Уряд приділяє надзвичайно важливого значення цьому важливому акту, який має підвищити і гарантувати захист прав людини під час досудового слідства та власне кримінального судочинства», - зазначив він.

Микола Оніщук підкреслив, що особливо важливими новаціями проекту Кримінально-процесуального кодексу є забезпечення процесуальної рівності та змагальності сторін під час кримінального переслідування; підвищення гарантій прав підозрюваних і обвинувачуваних; заборона порушення кримінальної справи проти особи (кримінальна справа порушується за фактом скоєння злочину). Окрім того, за його словами, запроваджується поняття «розумних строків» досудового слідства та скорочення терміну досудового слідства. «Доктрина проекту побудована на тому, щоб у кожному випадку, коли йдеться про обмеження прав особи на стадії досудового слідства, таке рішення ухвалювалося виключно судом», - повідомив Міністр. До того ж, як відзначив Микола Оніщук, Кодексом передбачається запровадження ювенальної юстиції, а також розширюються права потерпілого, скасовується «інститут» повернення справи на дослідування тощо.

Міністр також повідомив, що новий кодекс готувався понад два роки широким колом фахівців та відповідає європейській правовій доктрині кримінального переслідування. Окрім того, Микола Оніщук відзначив, що даний кодекс отримав позитивні відгуки експертів Ради Європи.

Джерело: Кабінет Міністрів України


25 травня 2012

Парламент принял закон, упрощающий жизнь налогоплательщикам

Парламентом принят закон, который упрощает процедуры взятия на учет налогоплательщиков, улучшает администрирование налогов и сборов, завершает...
13 квітня 2012

Подписан закон, расширяющий возможности обжалования гражданских дел

Кодекс дополнен еще одним основанием для пересмотра решения, определения суда или судебного приказа по вновь открывшимся обстоятельствам.
12 квітня 2012

Кабмин упростит госрегистрацию прав на недвижимость

Правительство намерено нормализировать работу рынка недвижимости и улучшить имидж Украины и ее инвестиционную привлекательность
2 квітня 2012

Кабмин сократит перечень документов, которые нужно заверять нотариально

Решение о сокращении перечня документов правительство намерено принять 2 апреля.

Есть вопрос, пишите сейчас

Ваше ім'я:
Електронна пошта:
Тема повідомлення:
* Повідомлення:
Що Ви бачите на картинці?:
* поля, обов'язкові до заповнення