Архів

2012  2010  2009 
січень лютий березень
квітень травень червень
липень серпень вересень
жовтень листопад грудень

Підписатися на розсилку


Новини

13 жовтня 2009

Абітурієнти-пільговики в 2010 році не зможуть подавати до вишів копії документів – міністр освіти

Міністерство освіти і науки України заборонило абітурієнтам-пільговикам при подачі документів до вищого навчального закладу країни під час вступної кампанії 2010 року надавати копії своїх документів.

Як повідомив міністр освіти і науки України Іван Вакарчук на прес-конференції в понеділок у Києві, це нововведення закріплене в нових умовах прийому до вищих навчальних закладів України, які були зареєстровані в Міністерстві юстиції 6 жовтня поточного року.

"Тобто, якщо абітурієнт прийняв рішення вступити в той чи інший вищий навчальний заклад, він тепер має подати оригінал документів, тим самим не буде таких заяв, які були торік, коли до всіх вищих навчальних закладів країни, а їх було десятки, подавав свої документи один і той самий абітурієнт-пільговик", - зазначив міністр.

При цьому в нових умовах вступної кампанії залишено всі пільги, які діяли і при вступній кампанії 2009 року. За словами міністра, скорочення цих пільг заборонене законодавством країни.

Водночас, за словами міністра, якщо абітурієнт змінить своє рішення вступити до обраного раніше університету, він може забрати свої документи і подати їх уже до іншого. Але, за його словами, "він уже не фігуруватиме в попередньому".

Міністр так само наголосив, що будь-який український абітурієнт має право на вступ до будь-якого українського вишу, але кількість факультетів, на яку він може подати заяви в одному виші, обмежуватиметься приймальними комісіями.

Крім того, серед нововведень прийому в 2010 році стало позбавлення пільгових прав переможців малої Академії наук України. І.Вакарчук пояснив, що за таке рішення виступала колегія ректорів країни.

Водночас, згідно з новими умовами прийому, тепер тестування проводитиметься виключно українською мовою, а національним меншинам України можна буде користуватися словником термінології.

При цьому під час вступу до магістратури обов'язковим стане екзамен з іноземної мови.

Крім того, обов'язковими тепер стають три іспити для абітурієнтів - з української мови і літератури, математики чи історії (за вибором вищого навчального закладу), а також надається можливість складання профільного іспиту вишу.

Також у вступній кампанії 2010 року, за рівної кількості балів вступних тестів для конкурсного відбору враховуватиметься середній бал документа про повну загальну середню освіту.

Крім того, згідно з новими умовами прийому до вишу, змінено терміни прийому заяв і документів, конкурсного відбору і зарахування на навчання.

Так, згідно з новими термінами, зовнішнє незалежне тестування проводитиметься з 1 червня до 14 липня.

З 15 липня до 22 липня відбуватиметься прийом документів від абітурієнтів до вищих навчальних закладів, а вже 31 липня українські виші будуть зобов'язані опублікувати рейтингові списки абітурієнтів, що вступили.

Джерело: Інтерфакс


25 травня 2012

Парламент принял закон, упрощающий жизнь налогоплательщикам

Парламентом принят закон, который упрощает процедуры взятия на учет налогоплательщиков, улучшает администрирование налогов и сборов, завершает...
13 квітня 2012

Подписан закон, расширяющий возможности обжалования гражданских дел

Кодекс дополнен еще одним основанием для пересмотра решения, определения суда или судебного приказа по вновь открывшимся обстоятельствам.
12 квітня 2012

Кабмин упростит госрегистрацию прав на недвижимость

Правительство намерено нормализировать работу рынка недвижимости и улучшить имидж Украины и ее инвестиционную привлекательность
2 квітня 2012

Кабмин сократит перечень документов, которые нужно заверять нотариально

Решение о сокращении перечня документов правительство намерено принять 2 апреля.

Есть вопрос, пишите сейчас

Ваше ім'я:
Електронна пошта:
Тема повідомлення:
* Повідомлення:
Що Ви бачите на картинці?:
* поля, обов'язкові до заповнення